SUMMARY

1 Charge
240 km
Charging time
40min 80%
kW (PS)
142
Seats
5
Doors
4
Max Speed
140 km/h
0-100 km/h
3.4 seconds

Gama elektrike MG ZS EV

Mundësuar nga një bateri litium-jon 72,6 kWh, e ftohur me ujë, MG ZS EV Long Range ofron një distancë udhëtimi deri në 273 milje nga një karikim i vetëm në ciklin e kombinuar WLTP.
Deri në 273 milje
Gama WLTP
42 minuta
Karikimi i shpejtë 10 deri në 80% (karikues i shpejtë publik 100 kW)

Motori i makinës elektrike me rreze të gjatë

MG ZS EV Long Range është ndërtuar për të ofruar energji elektrike efikase, duke rezultuar në një distancë të shkëlqyer drejtimi pa sakrifikuar shpejtësinë ose shkathtësinë.
8.2 s
Nga 0-60 mph
156 PS
Fuqia maksimale e motorit
206 lb ft
Çift rrotullues motorik

Një brendshme që ndihet si në shtëpi

MG ZS EV është i mbushur me një sërë veçorish që e bëjnë kabinën të ndihet rehat, komode dhe relaksuese. Ekziston një ekran me prekje 10,1” me ngjyra si standard, Karikimi i telefonit celular me valë* dhe kontrolli adaptiv i lundrimit.

Me aplikacionin MG iSMART mund të ndizni paraprakisht sistemin e kontrollit të klimës për të ftohur ose ngrohur makinën, si dhe të planifikoni karikimin e baterisë.

Eksterieri elegant deri në çdo detaj të fundit

Me MG ZS EV, qasja ndaj stilimit nuk ndalet vetëm në brendësi. Ky SUV elektrik vjen me një grilë të integruar të përparme që përputhet me ngjyrën e trupit të kombinuar me një portë karikimi të fshehtë diskrete.