Ford KUGA

Ford KUGA

Powerful and fuel-economical

21 900 Euro

Plus Taxes & Licensing
  • (l/100 km) 5.3

  • kW (PS) 140

  • (gr/km) 156

  • nr. 5

  • (km/h) 190

  • 0-100 km/h (s) 9.7

FINANCING CALCULATOR

Cost of Vehicle (Euro):
Down Payment (Euro):
Annual Interest Rate (%):
Term of Loan in Years:
Frequency of Payments:
Calculate My Payment
NUMBER OF PAYMENTS: 60
PAYMENT AMOUNT: Euro 89.11

FORD KUGA vetem per 21,900 Euro

Oferta aktuale

5 Vjet garanci

Te gjithe modelet e reja Kuga vijne tashme me nje zgjedhje me intligjente se kurre me 5 Vjet garanci** si standart duke ju dhene qetesi mendore.

I fuqishem, i rafinuar dhe me me shume stil si brenda ashtu dhe jashte, ne jemi krenare te shfaqim modelet e reja Ford Kuga. Me nje kapacitet te shkelqyer per vendosjen e sendeve, modeli i ri Ford Kuga krenohet me teknologjine me te fundit te kerkuar per te mbajtur gjalle endrren e aventures jashte rruge. 

 
Sistemi inteligjent All-Wheel Drive(Te Gjithe Gomat Aktive) pershtatet ne sekonde kundrejt kushteve te terrenit, Active City Stop ne menyre automatike kryen frenimin ne shpejtesi te uleta per te shmangur perplasjen dhe Ford SYNC lexon per ju mesazhet dhe ju mundeson kontroll te muzikes, telefonatave dhe shume me teper, pa qene nevoja te perdorni duart duke shkeputur vemendjen nga drejtimi i automjetit. Gjithashtu ne jemi krenare qe jemi te paret t'ju prezantojme risine e hapjes se bagazhit pa perdorimin e duarve, ne nje nga modelet tona SUV. Eshte kaq e lehte te veproni kur keni duart e zena. Mjafton te beni nje levizje te kembes poshte mbrapakolpit dhe bagazhi hapet dhe mbyllet automatikisht.
 
I pajisur me nje mori karakteristikash te reja, modeli Kuga e çon stilin dhe teknologjine ne kategorine SUV (Sports Utility Vehicle) ne nje nivel krejtesisht te ri.
 
Ford Kuga tashme eshte i disponueshem per tu porositur. Per me shume informacion vizitoni piken e Autorizuar te shitjes Ford ne vendin tuaj.    

Dizenjimi i ri

Stili i jashtem dhe i brendshem tek Kuga eshte i sofistikuar dhe i riskulpturuar.

Kuga vjen me nje varitet ngjyrash, keshtu qe eshte e pamundur te mos zgjidhni njeren.


Panther Black

Sterling Grey

Burnished Glow

Moondust Silver

Ginger Ale

Race Red

Deep Impact Blue

White Platinum

Blazer Blue

Frozen White
   Kontroll i plote, ne çfaredo lloj kushtesh

Modeli i ri Kuga eshte i pajisur plot teknologji inteligjente per te bere udhetimin sa me te lehte dhe te kenaqshem si ne qytet dhe ne rruge te keqija. Gjithashtu nje game e gjere karakteristikash inovatore jane dizenjuar per t'ju pershtatur stilit dhe komoditetit tuaj. Kabina luksoze dhe plot hapesire ju mundeson hapesira te mjaftueshme dhe fleksibel magazinimi. 

Ndryshimi i terrenit
Sistemi Inteligjent i te Gjithe Rrotave Aktive (AWD) reagon ne moment dhe pershtatet me terrenin qe ndryshon. Ai çon rrotullim te veçante ne çdo gome qe ka nevoje per me shume terheqje. Meqenese sistemi funksionon ne varesi te nevojave, ai aktivizohet kur duhet, çka sjell kursim te karburantit. 
Ne qofte se doni te shikoni se si performojne gomat pergjate udhetimit, informacioni mbi ekran per AWD ju tregon ne menyre te vazhdueshme, se sa fuqi çohet ne secilen gome.
Hapesire e ngushte parkimi? Lereni Kuga-n te parkoje vete
Active Park Assist funksionon ne hapesira me pak se nje meter me gjata se Kuga juaj. Majf te shtypni nje buton dge sensoret e ketij sistemi inovator do te llogarisin ne rast se ka hapesire te mjaftueshme per te kryer kete manover. Timoni rrotullohet vete nderkohe qe ju kontrolloni gazin,marshet dhe frenat duke ndjekur instruksionet e shfaqura ne ekran dhe sinjalet audio.(opsion)
 Emergency Assistance

Ju mund te qendroni azhornuar duke shkarkuar permiresimet ne çdo moment ato jane te disponueshme. Per shembull, Asistenca Urgjente vjen se shpejti: nje veçori e cila automatikisht perdor celularin tuaj per te telefonuar Sherbimet Urgjente, ne qofte se ai zbulon se ju keni pesuar aksident. Asistenca Urgjente ka marre çmimin e pare per 'Risine e Telefonise per Transportin Automobilistik, ose Sherbime ne çmimet Boterore te Telefonise per vitin 2012'. Veç kesaj, AppLink, i cili ju mundeson lehtesisht aksesin dhe kontrollin e aplikacioneve tek Android, Blackberry dhe iPhone duke perdorur komandant zanore, eshte thuajse gati per promovim.. (Standard ne Titanium, Opsion ne Trend)

Navigatori 
Ford Kuga disponon nje sistem navigimi satelitar te integruar i cili pergjigjet ne kohe reale per trafikun dhe kushtet e tij per te pasur nje informacion te sakte per udhetimin dhe kohen e mberritjes. Ky sistem perfshin nje ekran 5" me rezolucion te larte multifunksional dhe gjashte bokse cilesore. (opsion)
Nje tip me i sigurte i kontrollit te drejtimit
Ashtu si kontrolli i drejtimit normal, Adaptive Cruise Control (ACC)* ju mundeson te zgjidhni dhe te mbani shpejtesine e deshiruar(nga 30 deri 180km/h). Ajo qe e ben kete sistem te veçante eshte fakti se ne momentin qe ky sistem zbulon se keni nje mjet para jush, ai ul shpejtesine ne menyre automatike per te ruajtur distancen e sigurise. Sapo rruga eshte e lire sistemi rikthen shpejtesine e meparshme te caktuar nga ju.
ACC perfshin gjithashtu edhe Forward Alert, i cili eshte nje sistem paralajmerues ne rast se i afroheni shume mjetit para jush. 
Fitues i çmimit per teknologjite e avancuara ne Euro NCAP.(opsion)
 
 
Ford SYNC. Teknologjia e avancuar

Ford SYNC me kontroll te zerit lexon SMS tuaja, ju lejon te kontrolloni muziken, te merrni apo beni telefonata duke perdorur thjesht komanda vokale, çka nenkupton kontroll dhe vemendje te plote te rruges.

 
Tavani i xhamit panoramik per nje ndjesi me shume
Opsioni i tavanit te xhamit panoramik tek Ford Kuga lejon driten natyrale brenda kabines dhe mundeson hapjen e tij per nje pamje spektakulare te qiellit. Xhami special reflekton rrezet e diellit per t'ju mundesuar nje ambient komod te kabines. Ju mund te perdorni dhe grilat e integruara per te ndaluar driten e tavanit te xhamit.(opsion)Vendosni temperatura te ndryshme per ju dhe pasagjerin tuaj.
Pasagjeri juaj e pelqen, kurse ju e preferoni me te fresket. Zgjidhja?
Ajer i Kondicionuar me Kontroll Automatik Elektronik te Temperatures me Zone te Dyfishte (DEATC). Ky opsion ju mundeson te vendosni temperatura te ndryshme deri ne 4°C ndermjet jush dhe pasagjerit. (standart ne Titanium,opsion ne Trend)
Hapni dhe mbyllni bagazhin dhe kur i keni te dy duart e zena
Hapja e bagazhit pa duar eshte realisht nje ndihmese kur duart i keni te zena. Mjaft te kryeni nje levizje te kembes poshte mbrapakolpit. Sistemi perdor dy sensore nen mbrapakolp te cilet zbulojne momentin kur kemba juaj prish fushen elektrike te tyre. Nje sinjal i çohet sistemit te Kuga-s i cili mundeson hapjen, ose mbylljen e bagazhit. Sistemi punon vetem ne qofte se keni me vete çelesin e makines qe disponohet me sistemin KeyFree. (opsion)
Lehtesia hyrese dhe ndezja pa çeles
Sistemi i Ford KeyFree ju lejon te hapni apo mbyllni Kuga-n, pa qene nevoja te nxirrni çelesin nga xhepi ose çanta. Thjesht kur te jeni brenda Kuga-s shtypni butonin Ford Power Starter duke mbajtur shkelur pedalin e freksionit (ose te frenave ne kambion automatike) dhe motorri ndizet menjehere. (opsion)
Fshireset qe ndizen ne varesi te rreshjeve
Fshireset e xhamave me sensore reagojne sapo ndjejne lageshtine ne xham duke rregulluar shpejtesine ne varesi te intesitetit te rreshjeve. Mund te zgjidhni deri ne gjashte nivele ndjeshmerie. Standart ne Titanium, opsion ne Trend)
Pasqyrat e jashtme elektrike
Per te shmangur demtimet, pasqyrat e jashtme palosen automatikisht ne menyre elektrike. (opsion)
Xhami i perparme me ngrohje i jep fund gervishtjeve
Mjafton te shtypni nje buton dhe elementet ngrohes shume shpejt shkrijne akullin ose deboren, pa qene nevoja ta beni ju.(standart) 
Mbushje pa kapak me Ford Easy-Fuel
Kjo e ben te pamundur ngaterrimin e furnizimit me karburant, sepse pompa e gabuar nuk hyn ne hapesiren e furnizimit. (Standart)
Sony audio system dhe porta per USB 
Shijoni cilesine e jashtezakonshme te zerit me sistemin dixhital audio Sony. I pershtashem per MP3 me kontroll te zerit ne distance, dalje AUX dhe porte USB me funksion dhe iPod. Sistemi perfshin Bluetooth® per te pasur kontroll te plote mbi pajisjet e lartpermenduara. (opsion)
Me shume hapesire per sendet tuaja

Bagazhi tek Kuga eshte tashme me i madh, ne menyre qe ju te fusni çdo gje qe ju duhet per nje fundjave sportive, nje dite pushimi me familjen. Ka nje mori vendesh per vendosjen e sendeve qe nga ato me te medhate deri tek ato me permasa te vogla, siç mund te jene syzet, çelesat apo telefoni.(standart) 

 
Feneret qe ndizen vete
Kuga eshte i pajisur me sensore te cilet analizojne intesitetin e drites per te ndezur apo fikur ne menyre automatike feneret, gje qe e ben me te sigurte udhetimin tuaj. Fshireset e xhamit vijne si opsion se bashku me fshireset e xhamit automatike. (opsion)Performance emocionuese, ne çfaredo lloj kushtesh

Te gjithe modelet Kuga jane te pajisur me nje motorr 2.0 TDCi Duratorq, me 140 ose 163KF, 6-shpejtesi transmision Manual ose Powershift.
 
Sistemi inteligjent All-Wheel Drive(te gjitha rrotat aktive) garanton qendrueshmeri maksimale ne çdo terren. Si rezultat perftohet nje ekuiliber emocionues i performances dhe efikasitetit. 

Zgjidhni tipin e fuqishem te motorrit te naftes
Te dy llojet e motorreve te naftes ofrojne shume fuqi. Ofrohet motorri 2.0 liter TDCi 140KF me 6-shpejtesi, kambio manuale dhe tjetri 2.0 me 163KF i cili eshte me shume se i afte per kaluar veshtiresite me te medha te kushteve te rruges.
Kambio Ford PowerShift. Kenaqesi ne udhetim per konsum me te ulet
Duke kombinuar komoditetin e kambios automatike me kontrollin asaj manuale, kjo kambio me 6-shpejtesi, dopio-freksion parazgjedh marshin me te pershtatshem per ju pa qene nevoja te humbi fuqi. Kambio automatike Powershift i jep udhetimit tuaj me shume kenaqesi, por njekohesisht kursen me shume karburant dhe ka nje emetim te ulet te gazit CO2 ne krahasim me emetimin e kambios manuale.  
 
Treguesi i nderrimit te marsheve per nje konsum te ulet
Nje drite ne panelin e instrumentaveju tregon se kur eshte momenti me i pershtashem per te nderruar marshin ne menyre qe te kemi konsum te ulet te karburantit.
 
Sistemi inteligjent per nje pilotim sa me efikas
Sistemi inovator Ford Eco Mode ne menyre te vazhdueshme monitoron menyren tuaj te pilotimit kundrejt konsumit. Sistemi lexon shpejtesine, nderrmin e marsheve, frenimin plus proporcionin e udhetimeve te shkurtra ose te gjata. Me pas sistemi ju vlereson si nje drejtues i mire ose jo duke ju referuar te gjithe karakteristikave te siper permendura.
Ndryshimi ne varesi te terrenit
Sistemi Inteligjent i te Gjithe Rrotave Aktive (AWD) reagon ne moment dhe pershtatet me terrenin qe ndryshon. Ai çon rrotullim te veçante ne çdo gome qe ka nevoje per me shume terheqje. Meqenese sistemi funksionon ne varesi te nevojave, ai aktivizohet kur duhet, çka sjell kursim te karburantit. 
Ne qofte se doni te shikoni se si performojne gomat pergjate udhetimit, informacioni mbi ekran per AWD ju tregon ne menyre te vazhdueshme, se sa fuqi çohet ne secilen gome.
Kontrolli i drejtimit te shperndarjes se forces se motorrit(Torque Vectoring Control)
Torque Vectoring Control reagon kundrejt siperfaqes se rruges 100 here ne sekonde(33 here me shpejt se sa levizja e qepalles se syrit). Duke perdorur kete informacion, ai menjehere balancon fuqine e motorrit ne rrotullimin dhe frenimin ne dy gomat e para. Kjo maksimizon forcen terheqese, qendrushmerine, per tju ndihmuar gjate kthesave ose valezimeve ne rruge. Torque Vectoring Control eshte nje risi ne teknologji e cila vjen si standart ne modelin Kuga.
 Me shume ferkim gjate kthesave
Sistemi i Avancuar i Kontrollit Dinamik gjate Kthesave(eDDC) kontrollon me saktesi shperndarjen e fuqise rrotulluese ne secilen gome per te pasur kontroll te plote te mjetit neper kthesa. Kjo e ben mjetin me dinamik dhe ti pergjigjet sakte dhe shpejt komandave tuaja. Kur shkelni pedalin e gazit pergjate kthesave, sistemi aplikon frenim ne gomen e perparme qe eshte pozicionuar ne brendesi te ktheses dhe ne qofte se eshte e nevojshme dhe ne ate te mbrapme, ne menyre qe fuqia e motorrit te shkoje ne gomat qe ndodhen jashte ktheses, per te pasur me shume ferkim.
The table below gives you all the performance, economy and CO2 emissions data you need.
Motorri Auto-Start-Stop KF Transmisioni Torque (Nm) CO˛ AWD/FWD Konsumi
2.0 TDCi

jo

140

6-shpejtesi Manual

320

139

FWD

5.3l/100km

2.0 TDCi

jo

140

 6-shpejtesi
 Manual

320

154

AWD

5.9l/100km

2.0 TDCi

jo

140

6-shpejtesi

Powershift

320

162

AWD

6.2l/100km

2.0 TDCi

jo

163

6-shpejtesi
 Manual

340

154

AWD

5.9l/100km

2.0 TDCi

jo

163

6-shpejtesi 
Powershift

340

162

AWD

6.2l/100km
Siguria dhe asistenca ne drejtim

Projektuar per tu perballur me terrenet me te veshtira, Ford Kuga disponon nje sere teknologjish sigurie dhe ndihme ne drejtim siç eshte Sistemi Inteligjent i Mbrojtjes, Programi Elektronik i Stabilitetit dhe Sistemi i te gjithe gomave aktive.

Keto nivele te larta te sigurise jane njohur nga organizata lider e Sistemeve te sigurise ne Evrope, EURO NCAP, te cilet i kane dhene Kuga-s maksimumin prej pese yjesh, duke e kategorizuar kete model si modelin me te sigurte te kategorise se tij!

Si shtese, Active City Stop dhe Ford SYNC me Asistencen Urgjente jane çmuar si sistemet me te mira te teknologjise se Avancuar dhe inovative.

 Emergency Assistance
Nje pjese sa e rendesishme po aq e forte e Ford ne sigurine e jetes suaj, pjese e sistemit Ford SYNC eshte Emergency Assistance(Ndihma Urgjente). Ne rastin e keq te nje aksidenti ku airbag-u eshte hapur dhe pompa e karburantit eshte çaktivizuar, teknologjia me e fundit ne makine mundeson automatikisht per ju, nje telefonate direkte me Sherbimin e Emergjences. Zgjedhja ju takon ju te ndaloni thirrjen, ose te flisni direkt me operatorin ne rast se keni nevoje. ç'është më e rëndësishmja sistemi automatikisht jep informacion me rendesi jetike ne favorin tuaj siç jane koordinatat GPS. (Opsion)
 Technologjia paralajmeruse 

Sistemi Informues per Pikat e Vdekura ne pasqyre perdor sensoret per te pare mjetet te cilat kane dale jashte rrezes se pasqyres. Keto sinjale me ngjyre te verdhe jane te pozicionuar ne cepat e çdo pasqyre. (opsion)

Dy sisteme te avancuar per te qendruar brenda korsise
Ne rast se filloni te kryeni levizje te shpeshta duke dale dhe rihyre ne korsine perkatese sistemi per Paralajmerimin per Daljen nga Korsia ju informon nepermjet nje dridhje ne timon duke e shoqeruar me nje lajmerim vizual ne kroskot. Ne rast se drejtuesi nuk reagon, ky sistem ju ndihmon nepermjet nje guide se si te ktheheni ne korsine tuaj. Parajmerimi per Daljen nga Korsia ka fituar çmimin e Avancuar nga EURO NCAP per sigurine. (opsion)
 Driver Alert zbulon kur ju ndiheni te lodhur
Driver Alert ne menyre te vazhdueshme monitoron sjelljen tuaj ne pilotim dhe eshte programuar te zbuloje çdo ndryshim te shkaktuar nga lodhja. Ne rast se ju ndiheni te lodhur nje ikone shfaqet ne kroskot e cila ju sugjeron te beni pak pushim. Kjo teknologji ka fituar gjithashtu çmimin çmimin e Avancuar nga EURO NCAP per sigurine (mundesohet si pjese e paketes)
Vendosni shpejtesine e deshiruar dhe Kuga do ta mbaje ate
E integruar me funksionin e kontrollit te drejtimit, Limitatori i Shpejtesise ju ndihmon te vendosni limitin e shpejtesise duke perdorur komandat ne timon. Makina ecen me kete shpejtesi duke ju mundesuar te mbani syte tek rruga jo tek kilometrazhi. Kur ju duhet te ecni me shpejt, thjesht shkelni pedalin e gazit dhe sistemi ç'aktivizohet. (standart)
Asnje tabele nuk kalohet pa u vene re
Teknologjia Inovative e Njohjes Se Tabelave i identifikon ato dhe i shfaq ne kroskot. Kjo teknologji madje mundeson pulsimin ne panelin e instrumentave p.sh ne rastin kur keni kaluar shpejtesine e lejuar ne ate rruge, duke ju ndihmuar te pilotoni ne menyre te sigurte. (mundesohet si pjese e paketes) 
Kontroll ekstra gjate rruges se pjerret
Hill Start Assist parandalon ecjen mbrapsh kur niseni nga vendi pergjate nje rruge te pjerret duke e mbajtur mjetin te palevizur per
2-3 sekonda nepermjet frenimit automatik ne menyre qe ju te keni kohe te hiqni kemben nga pedali i frenave dhe te shkelni ate te gazit.(standart)
 

Per te shmangur impaktet ne shpejtesi te uleta, Kuga frenon per ju
Sistemi inovativ Active City Stop ju ndihmon te shmangni impaktet ne shpejtesi te uleta nen 30km/h, gjate nje trafiku te mundshem. Ne rast se sistemi zbulon se mjeti para jush ndalon ne menyre te papritur, ai menjehere kryhen frenim automatik. Active City Stop ka fituar nga EURO NCAP çmimin e Avancuar per sigurine.
Sistemet e koordinuara te sigurise qe aktivizohen ne sekonde
Kuga eshte e pajisur me nje Sistem te Mbrotjes Inteligjente(IPS), i cili koordinon nje numer te madh sistemesh sigurie per te mbrojtur ju dhe pasagjeret tuaj. Po aq mire sa edhe shasia e rimodeluar nga qeliza super te forta çeliku, jane dhe airbag-et. Per te reduktuar shansin e demtimit ne rast aksidenti, timoni thithet brenda duke u bere njesh me kroskotin.Modeli i ri KUGA
Trend

ABS -sistem frenimi me ESP (Electronic Stability Program)

Electrohydraulic Brake Assist (EBA) - Asistence gjate frenimit. Ndihmon ne fremin te shpejt dhe te bute

Rripat e sigurimit me lajmerim per vendosjen e tyre

Timon I veshur me lekure me 4-brinje dhe air bag Air Bag - per drejtuesin dhe pasagjerin perpara, anesor dhe ne forme perde

Mbeshtese krahu per sediljet e perparme me konsol qendrore (mbajtese 2-gota) me bagazh per CD-te.

Timon I pershtatur ne lartesi ne 4-pozicione

Ndezje pa celes - standart

Electro Hydraulic Power Assisted Steering

Air-bag per gjurin

Sistemi Start/Stop (Standart ne motorin 1.6l EcoBoost, kambio manuale)

Mbyllje qendrore me pult

Hapje e bagazhit me pult

Pasqyrat e jashtme me komandim elektrike dhe ngrohje

Hapje dhe mbyllje e xhamave me nje pult, me nje prekje

Radio CD, player, 6 bokse AM/FM, kontrolli i radios nga timoni

Trip computer

Ajer I kondicionuar Clima semi-automatik

Disqe celiku 17"

Drita mjerrgulle perpara dhe mbrapa

Cruiser control Cruise control including ASDL

Modeli i ri KUGA Titanium

Dual zone EATC 

Auto headlamp 

Mirrors Interior - Auto-dimming

Rear View Wipers - Front, Rain Sensitive  

Follow-me home lighting 

Driver seat Manual lumbar adjust

Radio- CD, me ekran 3.5" Matrix, 6 Radio Speakers, USB, Aux, SYNC 

Wheel C - 17" Alloy (7.5x17)  

Front upper grille -Chrome Bar Insert and Chrome Surround Front lower grilles  - 

Painted Black Gear knob - Leather

Premium Velour Front and rear floor mats 

Rear seat centre armrest with cup holders, flip down from 60 split seat back

Centre Console 3 -  (High Level Execution - Mid level content + 2nd row air vents

Katalogu

Makinat Ford

Browse through the vast selection of vehicles that have recently been added to our inventory.

FORD KA
8,900 €
FORD New Fiesta
9,990 €
FORD Fiesta St
18,900 €
FORD B Max
12,500 €
FORD Focus
13,500 €
FORD focus st
24,250 €
FORD c max
15,500 €
FORD grand c max
17,490 €
FORD Mondeo
20,900 € €
FORD Kuga
21,900 €
FORD s max
23,500 €
FORD galaxy
24,500 €
FORD fiesta van
12,650 €
FORD transit connect
13990 €
FORD transit custom
17450 €
FORD tourneo custom
21990 €
FORD Transit
19,900 €
FORD Transit minibus
23,900 €
FORD Ranger
22,400 €
scroll up