Ford Focus

Powerful Inventory Marketing, Fully Integrated

Ford Focus

Powerful and fuel-economical

13 500 Euro

Plus Taxes & Licensing
 • (l/100 km) 4.1

 • kW (PS) 125

 • (gr/km) 109

 • nr. 5

 • (km/h) 196

 • 0-100 km/h (s) 10.9

FINANCING CALCULATOR

Cost of Vehicle (Euro):
Down Payment (Euro):
Annual Interest Rate (%):
Term of Loan in Years:
Frequency of Payments:
Calculate My Payment
NUMBER OF PAYMENTS: 60
PAYMENT AMOUNT: Euro 89.11

The FORD FOCUS, vetem per € 13,500

Opsionet e Ford*

 

Per cdo makine Ford Focus qe do te porosite deri me 31 Dhjetor 2015 dote perfitohet 5 vjet garanci.


Ford Focus eshte makine me teknologjine me te avancuar ne rrruge sot. Focus eshte i pajisur nje rrjet opsionesh ku ndrthuret efikasiteti dhe klas me sistemet e avacuara qe te bejne cdo udhetim me te sigurt dhe komfortm, me ekonomik dhe me te lehte ne perdorim.


Per shembull, Kontrolli i Vektorit te Momentit Perdredhes ne menyre te vazhdueshme balancon fuqine nepermjet rrotave te perparme, kontrollon dhe mbikqyr edhe kur akseleron neper kthesa. Kur ju jeni ne semafor apo trafik, sistemi Auto-Start-Stop kursen karburantin, duke fikur motorin automatikisht. Dhe kur ju jeni duke parkuar, sistemi Activ-Park-Assist gjen hapesiren e parkimit dhe automatikisht rrotullon timonin vet duke ju lehtesuar parkimin e makines tuaj.

Dizenjimi i veçante, si brenda ashtu edhe jashte

Mjafton te shihni nje Ford Focus per te dalluar stilin dinamik te dizenjimit te jashtem. Ndersa brenda do te vereni se eshte po aq i veçante, me dizenjimin ergonomik, vëmendje rigoroze ne detaje dhe materiale me cilesi të larte.

Ford Focus mundeson te gjitha keto ngjyra, keshtu qe njera patjeter qe do tju pelqeje.


Race Red

Frozen white

Candy Red

Micastone

Ink Blue

Lunar Sky

Midnight Sky

Moondust Silver

Panther Black
     Ndjehuni komod, te relaksuar duke pasur çdo gje ne kontroll

Ne momentin e pare qe do te pilotoni nje Ford Focus, do te ndjeni ne menyre te menjehershme te lidhur me te.
Ergonomia e dizajnit te kabines, mundeson kontroll te plote te te gjithe komandave vetem me nje dore. Sediljet e drejtuesit dhe pasagjerit jane plotesisht te rregullueshme per te shtuar komoditetin. Nderkohe qe ne disa modele ju mund te ndryshoni dhe ngjyren e ndriçimit te brendshem.

Ekzistojne te gjitha menyrat per te bere pilotimin me te thjeshte, te kenaqshem dhe me te sigurte, veçori si rrjedhim i nje risie ne dizenjim.

Hapesire e ngushte parkimi? Lini Fokus te parkoje per ju

Hapesire e ngushte parkimi? Lini Fokus te parkoje per ju nepermjet Active Park Assist i cili mundeson parkim automatik ne hapesira 20% me te gjata se gjatesia e makines. Thjesht shtypni nje buton dhe sensoret do tju tregojne ne qofte se hapesira eshte e mjaftueshme per parkim. Me pas sistemi automatikisht kontrollon timonin nderkohe qe ju do tju duhet vetem te shkelni pedalin e gazit, frenave dhe te poziciononi marshin sipas kerkeses se sistemit.

Nje model me i sigurte i Cruise Control
Ashtu si Cruise Control, Adaptive Cruise Control (ACC) ju mundeson te zgjidhni dhe te mbani shpejtesine e deshiruar (30 - 180 km/h**). E veçanta e ACC qendron ne ngadalesimin e automjetit tuaj kur detekton nje automjet me te ngadalte perpara jush ne menyre qe te ruani distancen e sigurise. Sapo rruga te jete e lire makina do te riktheje ne menyre automatike shpejtesine e meparshme. ACC sjell edhe sistemin Forward Alert, nje sistem monitorues i cili ju lajmeron ne rast se ju afroheni shume me mjetin perpara jush. Forward Alert se fundmi ka fituar çmim te Avancuar nga Euro NCAP, per teknologjine e sigurise ne automjete. 
Timoni qe perdor me pak energji
Ford Focus disponon nje timon elektrik (electric power-assisted steering (EPAS) i cili i pershtatet situates. Nepermjet tij do ta keni me te lehte per te kryer manovra gjate pilotimit ne qytet, ne shpejtesi te uleta ose kur parkoni. Gjate shpejtesive te medha ai do te forcohet per tju dhene kontroll te jashtezakonshem.
 
Ndryshe nga sistemet e tjera te cilet jane gjithmone te aktivizuar, risia e timonit elektrik(EPAS) eshte aktivizimi i tij kur ju deshironi, per te pasur konsum me te ulet.
Nuk humb kurre sinjalistiken rrugore
Risia e teknologjise se Njohjes se Sinjalistikes Rrugore(Traffic Sign Recognition technology identifikon sinjalistiken rrugore dhe e shfaq ate ne panelin e instrumentave. Gjithashtu ai ju ndihmon kur keni kaluar limitin e lejuar te shpejtesise per nje pilotim me te sigurt dhe brenda ligjit. 
 
 
E reja Ford SYNC. Teknologjia e avancuar hands-free
Me sistemin e kontrollit te zerit, ju mund te kontrolloni muziken ose te kryeni telefonata nga celulari duke perdorur komandat zanore. SistemiFord SYNC madje mund te lexoje dhe mesazhet e derguara ne celularin tuaj. çka do te thote te kini gjithe vemendjen tuaj tek rruga.
SYNC ju ndihmon me muziken, njeh kengen dhe formon lista kengesh
Po aq mire sa çmund te luani kenge nga USB apo pajisja MP3, ose muzika qe mundesohet nga lidhja me Bluetooth me celularin, sistemi i avancuar SYNC mund te njohe kengen apo kengetarin ne radio dhe te vendose krahas listes tuaj te kengeve, kenge te njejta me ato qe jeni duke degjuar.
Teknologjia SYNC
Mund te qendroni te azhornuar nepermjet daunlodimit per permiresimet e SYNC ne çfaredo kohe. Per shembull, Emergency Assistance do ta disponojme se shpejti. Ne rastin me te keq te nje aksidenti, kjo teknologji ne varesi te hapjes se airbageve, mund te perdore celularin tuaj per te lajmeruar asistencen urgjente per ju. 'Emergency Assistance' fitoi çmimin 'Risia me e Mire ne Telefonine Celulare per Transportin Automobilistik dhe Sherbime Publike' ne eventin e shperndarjeve te çmimeve Boterore te Telefonise Celulare.
Pa çeles, pa probleme

Sistemi Ford Keyless Entry ju mundeson te hapni dhe mbyllni automjetin tuaj pa qene nevoja te perdorni çeles. Ideale kur i keni duart e zena. 

Ndizeni vetem me nje prekje

Fokus automatikisht ndjen prezencen e çelesit te tij unik, dhe kur ate e keni ne xhep apo çante. Keshtu qe mjafton te shtypni Butonin Ford Power Starter duke shkelur pedalin e freksionit dhe motorri ndizet. (Opsion)

Vendosni temperaturen per ju dhe pasagjerin tuaj
Pasagjerit i pelqen keshtu, kurse ju e preferoni me te ulet. Zgjidhja?
Kontroll Automatik i Temperatures me Dy Zona (Dual-zone Electronic Automatic Temperature Control (DEATC). Ky opsion ju mundeson te vendosni nje temperature diference prej 4┬░C ndermjet jush dhe pasagjerit.
Rregulloni ndrçimin e brendshem per kenaqesine tuaj.
>Ndriçimi i ambientit te brendshem ju lejon ti shtoni nje nuance te sofistikuar me ngjyre te kuqe pjeses se brendshme gjate mbremjes. Ndriçimi vjen nga pjesa lart, ne mbajtesit e gotave, dorezat e dyerve dhe pjesa e poshtme ku vendosni kembet. Shtoni opsionin e ndriçimit te brendshem dhe do te keni mundesine e zgjedhjes se shtate ngjyrave dhe intesiteteve te ndryshme.
Paneli qendror i dobishem ne shume menyra
Me hapesire te dobishme per vendosjen e sendeve, mbeshtetese krahu te rreshqitshme, prize korenti 12-V perpara dhe mbrapa, frenen e dores ne forme Z, paneli qendror eshte po aq shume multi-funksional sa edhe mire dizenjuar.
Sistemi audio Sony
Po aq cilesor sa tingulli qe nxjerr, ky sistem tregon te informon mbi kengen qe po luhet. Sistemi gjithashtu perfshin Bluetooth┬« me Kontrollin e Zerit (Voice Control)* dhe lidhjen USB.
Thjesht lidhni pajisjen tuaj MP3
Ford Focus disponon nje porte per USB, keshtu qe mund te lidhni pajisje pa qene nevoja e Bluetooth. Kjo do te thote se mund te degjoni kenget ne pajisjet tuaja, nepermjet bokseve te Ford Focus.
Fshireset e xhamit qe ndizen automatikisht
Fshireset e xhamit me sensore hyjne ne veprim sapo ndjejne lageshtiren mbi xham, duke rregulluar shpejtesine e tyre ne varesi te intesitetit te rreshjeve.
Xhami i perparme me ngrohje qe i jep fund gervishtjeve
Thjesht shtypni nje buton dhe elementet e padukshem ngohes, ne menyre te menjehershme pastrojne akullin ose deboren pa qene nevoja ta beni ju.
Vetembrojtja e pasqyrave elektrike
Per te shmangur demtimet apo mbrojtur sinjalet e integruara, pasqyrat palosen automatikisht mbasi ju keni parkuar. 
Lehtesi ne Furnizim me Ford Easy-Fuel

Kjo e ben te pamundur te gaboni llojin e karburantit me te cilin do furnizoheni, sepse pompat e tjera thjesht nuk mund te futen. Gjithashtu me ane te ketij sistemi nuk do tju duhet te prekni me dore tapen e piste per ta vendosur. 
Performance e larte, kosto e ulet dhe CO2 i ulet

Duke i dhene nje makine Ford Focus ju do të merrni kënaqesine makine dinamike, makina plote energji dhe nje besushmeri te pakrahasueshme.

Më poshtë, ju mund të gjeni se pse Focus është aq i deshiruar për ta drejtuar dhe sa ndikim ka ne minimizimin e kostove dhe rruajtjes se ambietit.

Shënim: Të gjitha emisionet e CO2 Shifrat në g / km dhe shifrat e konsumit të karburantit janë nga testet zyrtarisht të miratuara në përputhje me Direktivën e KE 93/116/EC. Shifrat ekonomike te karburantit te kuotuara janë të bazuara në ligjin evropian te Karburantit 80/1268/KEE e Direktivës së BE dhe do të ndryshojnë nga rezultatet reale te harxhimit te karburantit ne vende t endryshme te botës.

Ford Focus mundeson nje game te gjere dhe te avancuar te motorreve te benzines dhe te naftes me nje mori kapacitetesh dhe rezultatesh. Ketu veme theksin ne dy hyrjet me te fundit.
Motorri i ri i benzines lider ne kategori i cili ju kursen 20% karburant
Motorri i ri EcoBoost1.0 100KF ju jep fuqine qe gjeneron nje motorr 1.6 por duke kursyer 20% karburant se motorret e madhesise se tij. Kjo mundeson kursim te konsiderueshem ne pompen e benzines. Konsumi i ulet si te ishte motorr nafte eshte arritur fale ristrukturimi total inxhinierik.
Motorri TDCi. Tashme me shume fuqi, rrotullime dhe me ekonomik
Qe te dy modelet e motorreve te naftes 1.6 liter TDCi dhe 2.0 litra TDCi kane pare nje numer te madh permiresimesh teknike per te rritur efikasitetin e energjise. Per ju do te thote performance e larte dhe emetime te uleta te CO2.
Kambio automatike Powershift per me shume qejf dhe me pak konsum
Kombinon lehtesine e kambios automatike me kontrollin e asaj manuale, gjashte shpejtesi, dopio freksion qe zgjedh marshin tjeter te pershtatshem per ju ne momentin e duhur pa shkeputjen e rrjedhshmerise se shpejtesise.
 
Eksperienca ne pilotim tashme eshte me e mire se kurre. Zhvillimi gjitheperfshires dhe permiresimi i vazhdueshem kane sjelle si rezultat kontroll me te mire, qendrueshmeri kur merrni kthesen apo frenoni. Me poshte do te gjeni arsyet pse.

Riakordim i amortizatoreve te pasem per nje pilotim me te mire
Ford Focus disponon nje sistem te riperpunuar te amortizatoreve te pasem, duke sjelle ecje me te mire, te pergjigjet me mire duke pasur nje reagim perfekt prej rruges, per te bere pilotimin me te qete. 
Kontroll maksimal
Kontrolli i Rrotullimit Vektorial(Torque Vectoring Control) reagon mbi siperfaqen e rruges 100 here ne sekonde (33 here me shpejt se nje hapje-mbyllje sysh). Duke perdorur kete informacion, ne menyre shume te shpejte ai balancon fuqine dhe frenimin e perftuar ne secilen nga gomat e perparme. Kjo maksimizon qendrueshmerine dhe ferkimin gjate kthesave dhe valezimeve mbi rruge. Kontrolli i Rrotullimit Vektorial eshte teknologjia me e re e cila vjen si standart ne te gjithe modelet Focus.
Krahas gjithe games se motorreve, Ford Focus ka nje numer te madh karakteristikash inteligjente dhe teknologjish inovative te cilat e bejne kete model me ekonomik per udhetim.
Me Auto-Start-Stop kurseni 10% karburant brenda qytetit
Kur Ford Focus ndalon ne trafik apo semafor, kjo teknologji fik motorrin ne menyre automaitke(nderkohe qe radio dhe kondicioneri rrine te ndezur). Me pas ai ndizet, sapo ju te jeni gati per nisje. Eshte ideale ne qofte se ju levizni pjesen me te madhe te kohes brenda qytetit, duke kursyer 10% karburant.
Menyra me ekonomike per te rikarikuar baterine
Ndryshe nga sistemet tradicionale,Smart Regenerative Charging(Karikimi Inteligjent Rigjenerues) karikon baterine vetem kur duhet. Per shembull, gjate frenimit, teknologjia e kthen forcen e ushtruar ne energji elektrike, per te ndihmuar rikarikimin e baterise gjate udhetimit. Kjo ndihmon ne kursimin e karburantit dhe reduktimin e emetimit te gazrave.
Grila unike per kursim karburanti
Me sistemin e Mbylljes Aktive te Griles, qqendron e hapur gjate ecjeve te ngadalta per te ftohur motorrin dhe mbyllet automatikisht kur rrisni shpejtesine. Pozicioni i mbyllur rrit aerodinamiken, si rrjedhoje ul konsumin ne me shume se 0.8%. Me kalimin e kohes ajo ben nje ndryshim te madh.
Treguesi i nderrimit te marsheve
Nje sinjal me drite ne panelin e instrumentave ju sugjeron te nderroni marshet per te pasur efiçence te plote. Eshte diçka e thjeshte qe ndihmon per te pasur nje udhetim sa me ekonomik. 
Sistem inteligjent per nje pilotim efiçent
Risia e sistemit Ford Eco Mode ne menyre te vazhdueshme vlereson ndikimin qe ka menyra juaj e pilotimit ne konsumin e karburantit duke perfshire: shpejtesine, nderrimin e marsheve, frenimin dhe proporcionin e udhetimeve te gjata dhe te shkurtra. Program inteligjent i cili ju keshillon se si te keni konsum te ulet ne varesi te stilit tuaj unik ne pilotim.

 

 çmimi per Teknologjine

Fokus eshte dizenjuar per te qene nje nga automjetet me te sigurta ne dispozicion. Ky model ishte i pari qe fitoi dy çmime prestigjoze nga Euro NCAP, per Ford Active City Stop dhe Lane Keeping Aid(ndihma per mbajtjen e korsise).

Gjithashtu ka pervetesuar 5 yje gjate testeve te perplasjes te organizates EURO NCAP, pra maksimumim e mundshem.

Sistemet e koordinuara te sigurise qe aktivizohen ne te qinden e sekondit
Ford Focus eshte i pajisur me Sistemin Inteligjent te Mbrojtjes(Intelligent Protection System (IPS), i cili koordinon numrin e madh te sistemeve te sigurise ne mbrojtjen tuaj dhe te pasagjereve.
 
Mbani kontrollin ne çfaredo lloj kushtesh
Electronic Stability Programme (ESP) ne menyre konstante monitoron progresin e automjetit tuaj. Ky sistem ndjen çdo devijim nga rruga, siç mund te jete rreshqitja duke rregulluar ne menyre automatike pozicionin e automjetit tuaj ne rruge per te pasur kontroll te plote mbi te.
 
Sisteme te avancuara per te kontrolluar me shume frenimin
Sistemi Anti Bllokues i Frenimit(Anti-lock braking system (ABS) dhe shperndarja elektronike e forces se frenimit(electronic brake-force distribution (EBD) kombinohen per te siguruar nje frenim sa me te kontrolluar.
Me shume fuqi per frenim emergjent
Emergency Brake Assist (EBA) ndihmon Focus te kete maksimumin e efiçences ne frenim ne nje situate urgjente. Sistemi ndjen presionin tuaj mbi pedalin e frenave duke e rritur ate automatikisht ne rast nevoje.
Fokus frenon per ju 
Risia e Active City Stop ju ndihmon te shmangni perplasjet gjate ecjes ne qytet me shpejtesi te uleta prej 30km\h. Ne rast se sistemi zbulon se nje automjet para jush frenon ne menyre te papritur, automatikisht kryen frenimin per ju. Fitues i çmimit te Avancuar per sigurine nga EURO NCAP.
Intesitet i larte drite, konsum i ulet energjie
Per tju ndihmuar te shihni mire rrugen dhe te viheni re nga te tjeret feneret opsional Bi-Ksenon, perftojne me shume drite se ata standarte halogjene duke perdorur me pak energji.
Pozicionimi automatik i lartesise
Nje ndihmeper udhetimin naten Auto High Beam perkohesisht ul lartesine e dritave te fenereve te perparme per te mos verbuar drejtuesit e automjeteve qe ju vijne perballe dhe kthen lartesine e meparshme sapo ato kalojne. 
Pasqyra e brendshme qe veterresohet

Gjate nates do te udhetoni me te sigurte ne rast se nuk verboheni nga dritat e automjeteve prapa jush. Kete e mundeson pasqyra e brendshme me veterresim e cila erresohet duke mos lejuar pasqyrimin e dritave ne syte tuaj.


Paralajmerimi per nje gome te shfryre
I projektuar per t'ju paralajmeruar nepermjet nje sinjali ne panelin e instrumentave nese ndonjera nga gomat eshte duke humbur presion ky sistem (Deflation Detection System) ju mundeson nje ndalim te sigurte.
Dy sisteme te avancuara per mbajtjen e korsise
Ne rradhe te pare ne rast se dilni nga korsia juaj, Lane Departure Warning ju lajmeron nepermjet nje dridhje ne timon dhe ne menyre vizuale ne ekran. (mund te vendosni tre nivele te ndryshme te dridhjes)
 Me pas, ne rast se ju nuk reagoni, Lane Keeping Aid ju ndihmon te riktheni trajektoren e meparshme. Lane Keeping Aid ka fituar çmimin e teknologjive te Avancuara nga EURO NCAP per sigurine e provuar.\
Driver Alert konstaton lodhjen tuaj
Driver Alert ne menyre konstante monitoron sjelljen tuaj te pilotimit te mjetit, dizenjuar per te zbuluar çdo ndryshim kursi me baze lodhjen tuaj. Ne kete rast nje ikone lajmeruese shfaqet ne ekran, e cila ju sugjeron te beni pak pushim. Ky sistem eshte pjese e çmimit te Teknologjise se Avancuar marre nga EURO NCAP.
Kontrolli posaçem gjate nisjes ne pjerresi
Hill Start Assist parandalon ecjen mbrapsh gjate ngjitjes se nje malore. Sistemi funksionon duke mbajtur automjetin tuaj te palevizur per 2.5sek, per t'ju dhene kohen te hiqni kemben nga pedali i frenave dhe ta çoni tek pedali i gazit.
Teknologjia per pikat e vdekura ne pasqyre
Sistemi Blind Spot Informacion perdor sensoret per te pare automjetet te cilet nuk i kap me rrezja e pasqyres. Me pas ky sistem ju lajmeron me ane te nje drite portokalli, te shfaqur ne menyre te qarte ne pasqyren e drejtuesit te mjetit.
Nje tip me i sigurte i cruise control
Ashtu si sistemi normal i kontrtollit te drejtimit, Adaptive Cruise Control (ACC) ju mundeson te zgjidhni dhe mbani shpejtesine(nga 30 deri 180km/h). Ajo çka e ben me te sigurte kete sistem eshte fakti kur ai zbulon se keni nje automjet para jush ngadaleson shpejtesine per te ruajtur distancen e sigurise. Sapo rruga eshte e lire ai serish kthen shpejtesine e meparshme ne menyre automatike. ACC perfshin dhe sistemin Forward Alert i cili ju paralajmeron kur i jeni afruar shume mjetit parajush(fitues i çmimit te Teknologjive te Avancuara te EURO NCAP.Katalogu dhe cmimet

Ne qofte se jeni i interesuar per nje model te veçante, hidhini nje sy ofertave aktuale ose vizitoni piken me te afert te autorizuar te shitjes Ford.

Shkarkoni listen e çmimeve te Ford Focus

Shikoni broshuren

Focus Focus

Modeli i ri 'Focus' eshte prezantimi elegant i games se re

The new 'Focus' is the stylish introduction to the new range.

'Focus' opsionet standarte

 • Radio/CD gjashte bokse dhe lidhje USB 
 • Xhamat e pare elektrik me nje prekje ne anen e drejtuesit
 • Pasqyrat me komandim elektrik dhe ngjyren e trupit
 • Mbyllje qendrore
 • Torque Vectoring Control
 • Timon i rregullueshem ne lartesi dhe thellesi
 • Ford Intelligent Protection System (IPS)
 • Program Elektronik i Stabilitetit (ESP) me Traction Control dhe Asistencen e Frenimit Emergjent (EBA)
 • Sistem pa kapak Ford Easy-Fuel Capless per rimbushje me karburant
 • Krah i pasem aerodinamik ne ngjyren e trupit 

Focus 'Edge'

The new Focus 'Edge' effortlessly merges stylish design with innovation and convenience.

Focus 'Edge' standard features above 'Focus'

 • Air Conditioning - CFC free
 • Stereo radio/CD with 3.5" central display
 • Leather trimmed steering wheel
 • Electrically-operated and heated door mirrors
 • Ford ECO mode driver information system including trip/fuel computer
 • Body colour door handles
 • Ford ECO mode driver information system including trip/fuel computer

Focus Trend Sport

New Ford Focus's dynamic character really comes alive in the Zetec, with an even greater empahsis placed on driving enjoyment.
Additional to Focus 'Edge'

 • 16" 5x2-spoke alloy wheels
 • Front fog lights
 • Chrome belt line finisher
 • Quickclear windscreen
 • Premium centre console with armrests, stowage compartments, 12-volt front and rear power sockets, and Z-shape handbrake
 • Sports tuned suspension
 • Sports style front seats

Focus Titanium

The very latest innovation technology and contemporary luxury make Titanium the ultimate new Ford Focus.
Additional to Focus 'Zetec'

 • Dual-zone Electronic Air Temperature Control (DEATC) air conditioning
 • Ford Power Start Button
 • Cruise control with speed limiter
 • 16" 10x2-spoke alloy wheels
 • Hill Start Assist
 • High-gloss black lower grill
 • Rear lights with LED technology (5-Door only)
 • Chrome door release lever
 • Aluminium-finish front scuff plates with 'Ford' 'logo'
 • Footwell courtesy lights
 • Rear seat folding centre armrest
 • Leather gearshift knob
Makinat Ford

Browse through the vast selection of vehicles that have recently been added to our inventory.

FORD KA
8,900 €
FORD New Fiesta
9,990 €
FORD Fiesta St
18,900 €
FORD B Max
12,500 €
FORD Focus
13,500 €
FORD focus st
24,250 €
FORD c max
15,500 €
FORD grand c max
17,490 €
FORD Mondeo
20,900 € €
FORD Kuga
21,900 €
FORD s max
23,500 €
FORD galaxy
24,500 €
FORD fiesta van
12,650 €
FORD transit connect
13990 €
FORD transit custom
17450 €
FORD tourneo custom
21990 €
FORD Transit
19,900 €
FORD Transit minibus
23,900 €
FORD Ranger
22,400 €
scroll up