Ford Fiesta

Powerful Inventory Marketing, Fully Integrated

Ford Fiesta

Powerful and fuel-economical

9 990 Euro

Plus Taxes & Licensing
 • (l/100 km) 4.2

 • kW (PS) 100

 • (gr/km) 98

 • nr. 5

 • (km/h) 180

 • 0-100 km/h (s) 10.8

Ashtu si nje smartphone marke te re ,Ford Fiesta e re kombinon stilin bashkekohor , me artin e teknologjise . Dhe cdo tipar eshte projektuar per t'ju ndihmuar te marre maksimumin e dites tuaj .

Me Ford Sync ju mund te zgjidhni nje lloj muzike nga nje USB ose MP3/IPOD , ose mund te luaje nga telefoni juaj celular . Sistemi i ju mundeson per te bere dhe marre telefonata, vetem duke perdorur zerin tuaj . Dhe edhe lexon mesazhet tuaja tekst me ze te larte , keshtu qe ju mund te qendrojne te lidhur me miqte dhe familjen ne levizje .

Ju nuk do t'ju duhet te furnizoheni shpesh me karburant: Sepse Motroi I ri 1.0 EcoBoost ka marre cmim-fitues per motorin e benzines I cili kombinon fuqine e jashtezakonshme me e kenaqshme e efikasitetit te norme se ulet te harxhimit te karburantit deri ne 4.3l/100km .

 Nje rang i tille i teknologjive te reja do te beje makine tuaj te sigurt , te rehatshme, te kendshme, dhe plot argetim .

Provoni Fiesta e re per madhesine : book nje test drive . Ose te gjeni me shume ne lidhje me projektimin, ngarje , pervoja e performances dhe efikasitetit , sigurine dhe dhe niveleve te sigurise .

Ford Fiesta eshte "Best-Seller" makine te vogel ne vitin 2012 me "Cmimin Nje Makine E Shitur NeEvropes cdo Dy Minuta"

Motorr i fuqishem dhe shume ekonomik

Me eficencen e tij te larte motori 1.0 litre 3 cilindra udheheq klasen e motoreve te benzines dhe te teknologjise se  harxhimit te ulet te karburantit. Ford Fiesta e re ofron harxhim shume te ulet te karburantit pa asnje cenim te fuqise dhe performances.

Merr me te miren e motorit Ecoboost

Motori revolucionar i ri 1.0 liter me 3-cilindra benzine EcoBoost ju jep ju te gjithe Fuqine qe ju prisni  te merrni nga nje motor i madh, por duke arritur konsum te ulet karburanti dhe emetim shume te ulet te gazit CO2, vetem ne 99 g/km.

Eficenca e Motorave Diesel

Motoret ekonomik 1.5 TDCi me 75 KF, mbajne konsumin e karburantit ne nivelet shume te ulta, 3.7 litra /100km dhe emetimin e gazrave ne 98g/km.

Kambio automatike eficent dhe me punim te qete

Motoret e benzines 1.6 litra TI-VCT vijne me kambio automatike. Me pershtatje te kambios automatike dhe manuale, me 6 marshe, dopio freksion duke paraselektuar marshin tjeter per ju, keshtu qe ju nuk humbisni fuqi kur ju ndryshoni marshin.

Kambio manuale 5-marshe 

Te dy motoret, 1.25 Duratec benzine dhe 1.0 litre EcoBoost jane me  5-marshw manuale, rregulluar dhe pershtaten per te ndeshjen tiparet e te cdo motor.

Me Auto-Start-Stop me pak konsum

Kur Fiesta juaj ndalon ne semafor ose ne trafik te renduar, kjo teknologji fik motorrin ne menyre automatike, (por pa fikur radion dhe Ford SYNC apo kondicionerin). Kur jeni gati per tu nisur thjesht shkelni pedalin e freksionit dhe fusni marshin a pare sic beni zakonisht. Auto-Start-Stop eshte vecanerisht efikas ne qytet ku konsumi nepermjet ketij sistemi ulet me shume se 10%. (Standart ne motorrin 1.0 EcoBoost) 

Nje sistem inteligjent informues per nje pilotim me efikas

Sistemi me i ri Ford Eco Mode ne menyre te vazhdueshme vlereson efektin e menyres suaj te pilotimit kundrejt konsumit te karburantit. Ky sistem analizon shpejtesine e ecjes, nderrimin e marsheve, frenimin si edhe udhetimet e gjata apo te shkurtra qe ju beni. Program i zgjuar qe ju keshillon se si te keni nje konsum te ulet. (Standart)

Menyre me efikase per te rikarikuar baterine

Ndryshe nga sistemet tradicionale, Smart Regenerative Charging karikon baterine vetem kur nevojitet, duke shmangur karikimin kur shtypim pedalin e gazit. Kjo ndihmon ne uljen e konsumit te karburantit dhe emetimit te gazrave. (Standart)

Treguesi i nderrimit te marsheve

Nje tregues ne panelin e instrumentave ju tregon se kur mund te nderroni marshin per te pasur nje konsum sa me te ulet. E thjeshte por efikase ju ndihmon te keni nje udhetim me me shume emocion. (Standart)
Fiesta eshte e projektuar per tju mbajtur te lidhur

Teknologjite e avancuara ju ndihmojne te qendroni te lidhur ne menyre te sigurte me rrugen dhe boten rreth jush, duke ju lene ju lire per te shijuar cdo udhetim. 

Ford SYNC ju mundeson ju te lidheni me muziken tuaj, familjen dhe miqte permes telefonit dhe sms, ndersa ju jeni ne levizje.

Dhe nje punim i mrekullueshem, me pamje bashkekohore qe eshte e dezinjuar deri ne detaj, ju lidh me funksionet e makines qe e bejne jeten me te lehte, me te relaksuar, te rehatshme dhe te kenaqshme.

Ford SYNC.

Ford SYNC direkt me komanda zanore ju lejon te kontrolloni muzike, te marrni dhe te beni telefonata ne telefonin tuaj me nje perdorim shume te thjeshte. Per shembull, ne qofte se '' eshte e shenuar si nje kontakt ne telefonin tuaj "Shtepia", atehere ju nevojitet vetem te thone: "Shtepia" " dhesistemi automatikisht do te telefonoje kete numer. Ju mund te perdornikomanda zanore per te luajtur kenge nga USB ose MP3/IPOD ®. Sistemimadje lexon  mesazhet qe vijne (sms)    me ze. (Opsion me pagese)

Sistemi i Navigacionit

Fiesta ofron nje sistem te integruar SATNAV me nje 5 "ekran me ngjyra dhe audio DAB. Kjo i pergjigjet ne kohe reale shpejtesive te lejuara te rrugevedhe gjendjes se trafikut , duka te dhene informacione per kohen e perafert temberritjes si dhe informacione te tjera te nevojshme. (Opsion me pagese)

MyKey®

Kjo teknologji e re ju lejon te vendosur kufirin maksimal te shpejtesi te lejuar te, si dhe te terheq vemendjen per te vene rripin e sigurimit dhe madje edhe te kontrollit te volumit te zerit te audios ne qofte se ju e doni ate. Projektuar per te qene te qete nese ju e keni dhene hua Fiesta tuaj te nje shok apo anetar i familjes, MyKey Ford ® eshte e lehte per t'u perdorur. Vetem te vendosni celesin ne kuader , ndizni makinen pastaj ndiqni udhezimet eprogramit kufizimet qe ju deshironi duke vendosur per kete kodin sekret nese nuk e perdorni makinen me nje person tjeter: MyKey Ford ®. Dhe mund te mbani te pakufizuar'admin' kodin sekret nese e perdorni makinen bashke me nje person tjeter. (Standard ne Trend& Titanium)

Pastron xhamin e perparme shpejt

Ky opsion eshte i dizenjuar te pastroj xhamin e perparme shpejt, dhe kur eshte nen zero. Me nje te shtypur te butonit akulli shkrin ne pak sekonda. (Option ne Fiesta Trend, standard ne Titanium)

Drita e ambientit

Nje drite e kuqe e bute ju aben me te kendshem, te ngrohte dhe me stil ambientine e brendshme te makines tuaj. (Standard ne Titanium)

Vendoseni vet temperaturen e brendshme

Me opsionin e Komendimit te Temperatures Automatike Elektronike ju vetem vendosni temperaturen e brendshme si te deshironi dhe sistemi do te mbaj nen kontroll ajrin e kondicionuar. (Opsion me pagese)

Kontrolli i avancuar i komandave ne kroskot

Timoni multifunksion krijon mundesine te kontrolloni shume sistemi te makines pa levizur nga vendi i shoferit. Te gjitha funksionet jane qartesisht te pasqyruara ne ekran e konsoles qendrore dhe komandohen nepermjet timonit multifunksional. (standart ne Trend dhe Titanium)

Ndezja e dritave te fenereve automatikisht

Fiesta ka opsionin e ndezjes te dritave te fenereve automatikisht ne kohen kur ato duhen, psh, nese hyni ne nje tunel dritat hapen automatiksht dhe fiken sapo keni dale nga tuneli, due bere drejtimin e makines tuaj me te sigurt. (Opsion me pagese)

Ndezja e dritave te fenereve automatikisht

Fiesta ka opsionin e ndezjes te dritave te fenereve automatikisht ne kohen kur ato duhen, psh, nese hyni ne nje tunel dritat hapen automatiksht dhe fiken sapo keni dale nga tuneli, due bere drejtimin e makines tuaj me te sigurt. (Opsion me pagese)

Ford Fiesta ju ndricon rrugen deri te dera e shtepise

Kur ju arrine ne shtepi naten, dritat e fenereve qendrojne hapur per 30 sekonda dhe ju shoqerojne ju pergjate rruges per ne shtepi. ky opsion eshte standart ne te gjithe versionet.

Pa celes, pa probleme

Sistemi Ford Keyless Entry ju mundeson te hapni dhe mbyllni automjetin tuaj pa qene nevoja te perdorni celes. Ideale kur i keni duart e zena. (Opsion)

Ndizeni vetem me nje prekje

Fiesta automatikisht ndjen prezencen e celesit te tij unik, dhe kur ate e keni ne xhep apo cante. Keshtu qe mjafton te shtypni Butonin Ford Power Starter dhe motorri ndizet. (Opsion)

Tingulli perfekt

Sistemi opsional Sony radio/CD perfshin tete bokse per nje cilesi perfekte te tingujve. Ky sistem jo vetem ju mundeson te degjoni muziken tuaj te preferuar gjate udhetimit, por gjithashtu shfaq informacion mbi kengen qe po degjoni. Ne varesi te versionit qe zgjidhni, sistemi madje tregon edhe titujt kryesore te lajmeve me te fundit. (Opsion)  

Ecje mbrapsh me lehte me e sigurte

Shtylla, bicikleta, mure te uleta... Kamera e mbrapme ju tregon cfaredo qe te keni pas jush nepermjet ekranit ne panelin qendror. Nepermjet disa vijave virtuale sistemi ju ndihmon te parkoni dhe ne hapesirat me te ngushta. Kamera aktivizohet automatikisht kur ju zgjidhni marshin e ecjes mbrapsh.(Opsion)

Sensoret qe te heqin stresin e parkimit

Dizenjuar per lehtesi ne parkim, sensoret e parkimit(opsional) ju ndihmojne te gjykoni mbi distancen midis automjetit tuaj dhe pengesave si perpara ashtu dhe mbrapa. Kur ata zbulojne nje pengese, nje tingull paralajmerues aktivizohet duke u intesifikuar sa me shume ti afroheni objektit. (Opsion)

Manovrimi i lehte ne varesi te shpejtesise

Timoni Elektrik (Electric Power-Assisted Steering(EPAS) rregullohet automatikisht ne varesi te shpejtesise. Ndryshe nga tipet tradicionale te timoneve qe operojne ne menyre te vazhdueshme, EPAS-i yne aktivizohet ne rast nevoje, per te kursyer karburant.

Rregullatori i shpejtesise per udhetime te gjata relaksuese

Ne qofte se jeni ne autostrade, ju mund te caktoni shpejtesine, duke perdorur komandat ne timon. Sistemi me pas, mban shpejtesine e caktuar ne menyre qe ju te mos mbani gjithe kohen kemben mbi pedalin e gazit. Per te ecur me shpejt apo me ngadale, mjafton te perdorni te njejtet butona. (Opsion)


 • Adaptive Cruise Control
 • Airbags
 • Air Conditioning
 • Alarm System
 • Anti-theft Protection
 • Audio Interface
 • Automatic Climate Control
 • Automatic Headlights
 • Auto Start/Stop
 • Bi-Xenon Headlights
 • Bluetooth® Handset
 • BOSE® Surround Sound
 • Burmester® Surround Sound
 • CD/DVD Autochanger
 • CDR Audio
 • Cruise Control
 • Direct Fuel Injection
 • Electric Parking Brake
 • Floor Mats
 • Garage Door Opener
 • Leather Package
 • Locking Rear Differential
 • Luggage Compartments
 • Manual Transmission
 • Navigation Module
 • Online Services
 • ParkAssist
 • Porsche Communication
 • Power Steering
 • Reversing Camera
 • Roll-over Protection
 • Seat Heating
 • Seat Ventilation
 • Sound Package Plus
 • Sport Chrono Package
 • Steering Wheel Heating
 • Tire Pressure Monitoring
 • Universal Audio Interface
 • Voice Control System
 • Wind Deflector
Engine
Layout / number of cylinders 6
Displacement 3.4 l
Engine Layout Mid-engine
Horespower 315 hp
@ rpm 6,700 rpm
Torque 266 lb.-ft.
Compression ratio 12.5 : 1
Performance
Top Track Speed 173 mph
0 - 60 mph 4.8 s
Transmission
Manual Gearbox 6-speed with dual-mass flywheel and self-adjusting clutch
Fuel consumption
City (estimate) 20
Highway (estimate) 28
Body
Length 172.2 in.
Width 70.9 in.
Height 50.4 in.
Wheelbase 97.4 in.
Maximum payload 739 lbs
Curb weight 2910 lbs
Capacities
Luggage compartment volume 5.3 cu. ft. (front) / 4.6 cu. ft. (rear)
Fuel Tank Capacity 16.9 gal.

FINANCING CALCULATOR

Cost of Vehicle (Euro):
Down Payment (Euro):
Annual Interest Rate (%):
Term of Loan in Years:
Frequency of Payments:
Calculate My Payment
NUMBER OF PAYMENTS: 60
PAYMENT AMOUNT: Euro 89.11
Makinat Ford

Browse through the vast selection of vehicles that have recently been added to our inventory.

FORD KA
8,900 €
FORD New Fiesta
9,990 €
FORD Fiesta St
18,900 €
FORD B Max
12,500 €
FORD Focus
13,500 €
FORD focus st
24,250 €
FORD c max
15,500 €
FORD grand c max
17,490 €
FORD Mondeo
20,900 € €
FORD Kuga
21,900 €
FORD s max
23,500 €
FORD galaxy
24,500 €
FORD fiesta van
12,650 €
FORD transit connect
13990 €
FORD transit custom
17450 €
FORD tourneo custom
21990 €
FORD Transit
19,900 €
FORD Transit minibus
23,900 €
FORD Ranger
22,400 €
scroll up