Ford TOURNEO CUSTOM

Ford TOURNEO CUSTOM

Powerful and fuel-economical

21 990 Euro

Plus Taxes & Licensing
  • (l/100 km) -

  • kW (PS) -

  • (gr/km) -

  • nr. -

  • (km/h) -

  • 0-100 km/h (s) -

FINANCING CALCULATOR

Cost of Vehicle (Euro):
Down Payment (Euro):
Annual Interest Rate (%):
Term of Loan in Years:
Frequency of Payments:
Calculate My Payment
NUMBER OF PAYMENTS: 60
PAYMENT AMOUNT: Euro 89.11

FORD TOURNEO CUSTOM

Modeli i ri Tourneo Custom ka marre gjerat me te mira në lidhje me njerezit qe udhetojne me nje Ford, duke ofruar hapesire te bollshme dhe komoditet për me shume se nente persona nepermjet elegances se stilit te jashtem. Ky model eshte dizenjuar per te siguruar mbrojtje per te gjithe. 
Ne fakt ju sigurojme se Tourneo Custom ka bere te tijin tashme klasifikimin maksimal prej 5 yjesh nga Euro NCAP.
Dy nga risite e teknologjise, Lane Keeping Alert(Alarmi per Mbajtjen e Korsise) dhe Ford SYNC® me (Emergency Assistance) Asistencen Urgjente, kane marre çmimin per Teknologjite e Avancuara nga  Euro NCAP.
 
Luksi i hapesires se brendshme perbehet nga Ndryshueshmeria e Sediljeve te Pasme, te cilat jane ne gjendje t'ju japin mbi 30 konfigurime te ndryshme duke ofruar nje perdorim te gjitheanshem. Karakteristikat avantazhuese te sistemit Ford SYNC me kontroll te zerit, te MP3 dhe sistemit te lidhjes me ane te telefonit ju ndihmojne te telefononi sherbimet urgjente ne rast aksidenti.
Gjithashtu dizenjo aerodinamike e ketij modeli, motorret ekonomike dhe teknologjite per nje konsum sa me te ulet, siç eshte sistemi Auto-Start-Stop, e bejne modelin TOURNEO CUSTOM me efiçentet ne kategorine e tij.
 
Modeli i ri Tourneo Custom ofrohet me kosto te jashtezakonshme efektive per perdorimin ne biznese, ose si nje menyre luksoze dhe e sigurt per familjen, miqte dhe gjithe bagazhet e tyre. (Ju madje mund te zgjidhni nje model L2, versionin e gjate per me shume hapesire t bagazhit). Zbuloni me shume per eksperiencen e drejtimit qe ofron performancen dhe efikasitetin, sigurine dhe dizenjimin.

Pamje impresionuese, komoditet funksional

Modeli i ri Tourneo Custom per transport personash ka nje dizenjim me stil te pamjes se jashtme, luksoz dhe fleksibilitet te brendshem, duke kombinuar cilesine me te larte te materialeve te perdorura dhe cilesine e punimit artizanal. Hidhni nje sy me poshte

Midnight Sky

Panther Black

Tectonic Silver

Stratosphere

Ink Blue

Blazer Blue

Frozen White

Moondust Silver

Race Red
     Pilotim i lehte me hapesira super fleksibel.

Teknologjia e sofistikuar e Tourneo Custom ben te mundur nje pilotim pa probleme, sidomos brenda qytetit, me karakteristika siç jane sensoret e parkimit dhe kamera per pamjen e pasme. Per te lehtesuar me shume kabina mundeson nje mori hapesirash per sendet dhe nje mini tavoline, ideale per laptop. Ne pjesen mbrapa ndodhet nje sistem super-fleksibel sediljesh ne menyre qe te tranportoni sa me shume pasagjere dhe bagazhe. Ford SYNC me kontroll te zerit do te thote se keni nje kontroll te plote te celularit pa qene nevoja te perdorni duart.Tourneo Custom nuk eshte vetem spacioz dhe praktik, por ofron gjithashtu dhe lluksin ne komoditetit. Sedilja e drejtuesit me ngrohje dhe timoni jane plotesisht te rregullueshme ne varesi te nevojes suaj, ne menyre qe te keni nje pozicion perfekt, nderkohe qe edhe sediljet e pasme te rrotullueshme jane te disponueshme.

Tourneo Custom disponon karakteristika te avancuara te dizenjuara per te bere pilotimin sa me te lehte qe te jete e mundur. 
Lehtesia e ecjes mbrapsh me kameren e pasme

Mure te uleta, tuba te ngulur ne toke ne gjysem lartesi... Kamera per shikimin pas ju tregon gjithçka ne ekranin e vendosur ne gjysmen e pasqyres se brendshme. Jo vetem ju ndihmon te shikoni gjerat te cilat pasqyra mund te mos ti kape, por ju ndihmon te parkoni, duke ju drejtuar nepermjet disa linjave virtuale te cilat ju udhezojne ne vende me hapesira shume te ngushta. Per nje lehtesi te shtuar, kamera aktivizohet sapo ju zgjidhni marshin e ecjes mbrapsh. Kamera per Shikim Mbrapa eshte e disponueshme si opsion se bashku me Sistemin Paralajmerues per Ruajtjen e Korsise.

Sensoret qe te heqin stresin e parkingut
Opsioni i Sensoreve te Parkimit ju ndihmon te gjykoni mbi distancen midis mjetit tuaj dhe pengesave perpara dhe pas. Ne momentin kur sensoret zbulojne nje objekt, ato aktivizojne nje paralajmerim audio i cili intensifikohet sa me afer t'i afroheni objektit.

Manovrim i lehte gjate udhetimit naten
Gjate nates, kur ju duhet te kryeni nje kthese te forte, Tuorneo Custom ju ndihmon nepermjet sistemit te dritave te ktheses. Ato aktivizohen ne shpejtese nen 30km/h, ne momentin qe ktheni timonin dhe ndizni sinjalin. Dritat e ktheses, pozicionuar ne pjesen e siperme te fenereve, ndizen automatikisht per te ndriçuar anen ne te cilen ju ktheheni. (Standart ne modelet Trend dhe Limited)

Më pak lodhje, per udhetime me ekonomike
Cruise Control me Rregullatorin e Limitit te Shpejtesise ju ndihmojne te mbani mjetin tuaj ne shpejtesi konstante sipas deshires. Kurseni karburant, minimizoni shanset e tejkalimit te shpejtesise ne menyre qe ju jeni sa me te qete per te mos u shqetesuar per tejkalimet e saj.
Eleganca e kabines dhe teknologjia avangarde e bejne jeten me komode, me te pershtatshme dhe krijojne me shume lidhje per drejtuesin e nje Tourneo Custom. Nderkohe qe pasagjeret mund te relaksohen gjate qendrimit ne hapesiren dhe luksin e kabines, e cila ofron opsione si psh. ai i rregullimit te sediljeve dhe xhamave te erret per tu mbrojtur nga rrezet e forta te diellit.

Inovacioni i arredimit te sediljeve te pasme 
Ju mund te keni nje konfigurim ne me shume se 30 menyra te ndryshme me sistemin e Fleksibilitetit te Sediljeve te Pasme. Psh. kur ju nuk doni te perdorni njeren nga sediljet, mjafton ta palosni dhe ta shtyni perpara per te perfituar nje shtese hapesire ne bagazh. Ne menyre alternative, ne rast se nje pasagjer kerkon nje tavoline, thjesht palosni mbeshtetesen e njeres nga sediljet per te pasur nje hapesire te sheshte. Dhe se fundmi, per nje hapesire maksimale bagazhi ju mund t'i zhvendsoni te gjitha sediljet jashte automjetit tuaj. Shikoni se si funksionon Sistemi Fleksibel i Sediljeve te Pasme

Ford SYNC. Teknologjia e avancuar pa perdorimin e duarve
Me Ford SYNC me kontroll te zerit, ju mund te kontrolloni muziken, te kryeni telefonata, pa perdorimin e duarve por thjesht duke perdorur komanda vokale. Psh. ne qofte se thjesht thoni "Telefono shtepine" sistemi do te telefonoje numrin e shtepise suaj(supozohet qe ju keni rregjistruar ne listen e kontakteve "Shtepine". Ky sistem madje mund te lexoje me ze te larte sms e derguara ne telefonin tuaj.
SYNC ju mundeson gjithashtu te luani muzike nga USB-ja juaj ose iPod duke perdorur perseri komandat vokale. Keshtu qe ju mund te mbani gjithmone duart ne timon dhe syte te rruga.
Nje karakteristike po aq e dobishme eshte edhe Asistenca Urgjente(Emergency Assistance). Nese celulari juaj eshte i lidhur me sistemin SYNC, kjo teknologji funksionon duke telefonuar sherbimet e emergjences ne menyre automatike ne rast se zbulohet se ju keni pasur nje aksident.
Rafti i ntegruar mbi çati

Unik, inovacioni i raftit te integruar mbi çati thjesht paloset kur nuk perdoret. Ju lejon te kaloni ne hapesira nen 2m lartesi, ju ndihmon te kurseni karburant per shkak te formes se tij aerodinamike dhe ju mundeson me pak zhurme te eres nderkohe qe jeni duke udhetuar duke mbajtur nje ngarkese me shume se 130kg.

 Komoditeti i sediljeve te para
Sedilja e drejtuesit krejtesisht e rregullueshme, ne varesi te pozicionit te timonit ju ndihmon te keni nje pozicion ideal drejtimi. Gjithashtu si standart nje mbeshtetese krahu, nderkohe qe rregullimi lumbar, ngrohja e sediljeve dhe levizja elektrike e tyre vijne si opsione. 
 Hyrje e lehte nga çdo ane
Dyert rreshqitse anesore vijne si standart ne modelin Tourneo Custom, me shkallen ndihmese ne pjesen e poshtme te tyre per nje hyrje komode ne hapesiren e pasagjereve. Dera e bagazhit ju mundeson aksesin ne pjesen e pasme per vendosjen e bagazheve tuaja.
Hapesirat qe ju mundesojne nje vend per gjithçka
Tourneo Custom ofron hapesira te papara per vendosjen e sendeve:nje hapesire e fshehur mbi panelin e instrumentave per te vendosur celularin tuaj ose pajisjen tuaj MP3(perfshin dhe nje dalje 12V) hapesire super e madhe ne kroskot; dhe sigurisht mbajtese shishesh ose gotash. Dhe ne qofte se zgjidhni opsionin me dy sedilje te para te pasagjereve, do te mund te keni nje hapesire poshte tyre prej 93litrash, gjithashtu mundesine e nje tavoline te palosshme te madhe sa per vendosjen e nje laptopi. 
 Sa me shume argetim qe ju pelqen
I pajisur me nje game te gjere te teknologjise me te fundit per argetim dhe informacion eshte e vlefshme, perfshire ketu radio CD cilesore, porten USB, ekranin multifunksional, navigatorin me hartat e gjithe Evropes, kameren e pasme, Ford SYNC dhe nje sistem audio te sofistikuar.
 
Fshireset e xhamave qe rregullohen ne varesi re reshjeve
Fshireset e xhamave me sensore aktivizohen ne momentin e pare qe detektojne lageshtiren ne xham, duke rregulluar shpejtesine ne varesi te intesitetit te reshjeve. Madje ju mund te zgjidhni gjashte nivele shpejtesish, te cilat percaktojne dendesine e lageshtires perpara se fshireset te kryejne pastrimin e xhamit. Fshireset e xhamave me sensore mundesohen si opsion se bashku me dritat me sensore.(shikoni me poshte)
Feneret qe ndizen automatikisht
Tourneo Custom posedon sensore te cilet zbulojne venitjen e drites duke aktivizuar automatikisht ndezjen e dritave, ne menyre qe udhetimi juaj te jete sa me i lehte ne muzg. Ato ndizen automatikisht edhe kur ju hyni ne nje tunel. Ndezja e dritave me sensore mundesohet si opsion se bashku me fshireset e xhamave me sensore.(shikoni me lart)
Xhami i perparme me ngrohje per t'i dhene fund gervishtjeve
Thjesht shtypni nje buton dhe menjeher elementet ngrohes do te pastrojne xhamin nga akulli ose debora.(mundesohet si opsion)

Rimbushje pa kapak Ford Easy-Fuel
Ky sistem mundeson qe ju mos gaboni ne fusni pompen e gabuar per te furnizuar Tourneo Custom tuaj. Dhe nuk do t'ju duhet asnjehere te prekni me, kapaket e ndotur me karburant.
Pasqyrat e jashtme qe palosen automatikisht
Opsioni i palosjes se pasqyrave elektrike me prekjen e nje butoni vjen si opsion per te shmangur demet aksidentale. Gjithashtu ngrohja e pasqyrave ju mundeson nje pamje te qarte, gjate diteve te ftohta kur temperaturat e uleta shkaktojne ngrica, duke mos harruar sinjalet e integruara ne pjesen e poshtme te tyre.
Rregullimi automatik i Fenereve pa verbuar te tjeret
Nje ndihme e dobishme per udhetimet gjate nates eshte edhe ajo e sistemit te Rregullimit Automatik te Fenereve i cili perkohesisht kalon ne drita te shkurtra kur zbulon se keni nje mjet perballe, duke perjashtuar mundesine e verbimit te drejtuesit te mjetit tjeter nga dritat tuaja. Me pas ne menyre automatike rikthen dritat e gjata, per shikueshmeri maksimale. Vjen si opsion se bashku me sistemin Paralajmerues se Ruajtjes se Korsise.
Auto High Beam. Helping you see, without dazzling others
A useful night-driving aid, Auto High Beam temporarily dips your headlights when it detects oncoming traffic or a vehicle ahead, stopping you dazzling other drivers. Then it automatically reverts back to high beam, giving you maximum visibility. Auto High Beam is available as an option with Lane Keeping Alert (see the Safety and Security page).
[Feature available at 13.5MY]Performanca, ekonomia dhe pelqimi ne manovrim

Tourneo Custom është i pajisur nga një motorr nafte , duke ofruar performancë dinamike dhe ekonomike lider te kategorise se tij me tre te fuqise. Për të siguruar fuqine nën kofano çdo gjë përkthehet në një çmim, pilotim te kontrolluar edhe nëse ju jeni duke transportuar nje numër te plotë pasagjerësh ose jo - asnjë sforco nuk është kursyer për të sjellë lëvizshmërinë më të mirë të mundshme. Në të njëjtën kohë një gamë teknologjie ECOnetic siguron performancën më të në konsumin e karburantit dhe një emetim minimal te gazit CO2.

Modeli i ri Tourneo Custom ju mundeson zgjedhjen se sa fuqi ju nevojitet ne çfare 
The new Tourneo Custom lets you choose how much power you need and what level of fuel economy. 

Motorri i naftes, fuqishem dhe efikas ne konsum
Modeli i ri Tourneo Custom vjen se bashku me motorrin ekonomik te naftes TDCi 2.2liter Duratorq, me gjashte shpejtesi kambio manuale me gomat e para aktive.
Mundesohen tre zgjedhje nivelesh fuqie: 100KF me force rrotulluese 310Nm, 125KF me force rrotulluese 350Nm ose 155KF me force rrotulluese 385Nm.
Kombinuar me Teknologjine ECOnetic,  kostot e uleta te mirembajtjes se motorrit reduktojne impaktin ne mjedis.
Tourneo Custom kombinon levizjen me qendrueshmerine, preçizionin e timonit me stabilitetin e pakrahasueshem si ne rastet kur udheton me apo pa pasagjere.

Argetimi ne udhetim me shasine e sintonizuar
Perpikmeria e shasise si ne aksin e perparme ashtu dhe ne ate te pasem, perfton nivele te shkelqyera te stabilitetit dhe kontrollit. Përfitimi është rritur, në sajë të strukturës se optimizuar, ultra-te ashpër te trupit.
Rrotullim maksimal per kontroll te shkelqyer
Kontrolli i Perdredhjes Vektorialereagon ne siperfaqen e rruges 100 here ne sekond. (eshte 33 here me shpejt se hapja dhe mbyllja e nje syri) Duke perdorur kete informacion ky sistem balancon forcen ne secilen gome te perparme, ne menyre qe ju te keni terheqje maksimale dhe qendrueshmeri pergjate kthesave.
 
Tourneo Custom arkivon nje konsum te shkelqyer karburanti – 6.5 l/100 km (43.5 mpg) – dhe emetime te gazit CO2 172 g/km. Gama e teknologjive ECOnetic eshte kombinuar ne menyre perfekte per te perftuar keto parametra impresionues. 

Kurseni karburant me sistemin Auto-Start-Stop
Kur mjeti juaj qendron ne vend, ne rastet e semaforit apo te trafikut te renduar, kjo teknologji automatikisht fik motorrin(nderkohe qe furnizon me korent pajisjet kryesore si ajri i kondicionuar apo radio) dhe rindizet serish ne momentin qe ju jeni gati per nisje. Ky sistem eshte ekstremisht efikas ne qofte se ju kryeni pjesen me te madhe te levizjes brenda qytetit, duke ulur konsumin e karburantit ne me shume se 10% (urban)

Nje menyre inteligjente per ri-karikimin e baterise
Ndryshe nga sistemet e tjere Karikimi Inteligjent Rigjenerues karikon baterine vetem kur eshte nevoja, duke shmangur karikimin e saj gjate shkeljes se pedalit te gazit. Kjo ndihmon akoma me shume ne kursimin e karburantit dhe reduktimin e emetimeve te CO2.
Treguesi i nderrimit te marshit
Nepermjet nje sinjali ne panelin e instrumentave tregohet se kur eshte momenti i duhur per te bere ndryshimin e marsheve. Shume e thjeshte por jashtezakonisht efikase, per te bere çdo udhetim tuajin sa me ekonomik.Te rejat e fundit, çmime fitues per nivelin mbrojtjes ne rruge

Ford Tourneo Custom ka vendosur nje standart te ri sigurie. Kjo makine ka arritur nivelin maksimum te 5-Yjeve te sigurise ne rruge ne Agjensia Europiane NCAP, gjithashtu ka marre cmimin e Avancuar 2 teknologji te vencata te avancuar: Parandalimi i kalimit te korsise dhe FOrd SYNC me Asistence ne Emergjence ( duke telefonuar sherbimin e emergjences ne rast aksidenti).

Ford Tourneo Custom eshte e pajisur me nje numer te madh te teknologjise se fundit, projektuar per tju ndihmuar me disa situata te veshtira qe mund te hasni ne rruge.

Asistenca e emergjences ne nje aksident
Ne nje situate te papelqyeshme ne nje aksident, opsioni i Ford SYNC aktivizon telefonaten e asistences se emergjences menjehere me akstivizimin e Air-bag ose te bllokimit te pompes se karburantit. Sigurisht qe telefoni juaj duhet te jete lidhur me Ford SYNC, dhe duke i dhene atre informacionin, si psh, pozicioni juaj ne koordinata. Ky opsion ka fituar cmimin "Best Mobile Innovation for Automotive Transport or Utilities" ne vitin 2012 Global Mobile Awards.
 Kontroll i makinës gjatë nisjes në të përpjetë

Opsioni "Hill Start Assist" asistenca gjate nisjes ne te perjet, ndihmonqe makina te mos shkoj mbrapsht. Sistemi punon duke mbajtur nen presion sistemin e frenimit per 2.5 seconda, duke ju dhene ju me shume kohe per te bere manovrimin nga pedali i frenave tek pedali i gazit. Ky opsion eshte gjithashtu i vlefshem kur ju keni ndaluar dhe niseni ne siperfaqe te rreshqitshme.

 Sistem i avancaur qe ju mban ne karrexhate

Nese ju jeni duke dale nga karrexhata, sistemi Lane Keeping Alert ju njofton me vibrim te timonit dhe  me pamje ne kroskot. (Ju mund ta vendosni vibrimin ne nje nga nivelet e ndjshmerise).

 Njoftomi i shoferit kur ju jeni te lodhur

Sistem "Driver Alert" konsiston ne monitorimin sjellet e drejtimit tuaj dhe eshte projektuar tju parandaloj ne cdo cast shmangien e ndonje aksidenti. Nese identifikohet qe nuk jeni shume vigjilent, ikona shfaqet ne kroskot, duke ju sugjeruar ju te beni nje pushim. Ford ka fituar cmimin prestigjoz "Euro NCAP Advanced Reward" per kete teknologji*.

 
Niveli i sigurise 5-Yje per tju mbrojtur ju
Tourneo Custom ka arritur nivelin e mbrojtjes maksimale me 5-Yje nga organizata Euro NCAP.
 ESP ju ndihmon ju ne cdo situate te veshtire

Electronic Stability Programme (ESP) ne menyre konstate monitoron progresin e makines tuaj. Kur sistemi ndjen nje devijim nga rruga qe ju po ndiqni, psh, nese ju po filloni te rreshqisni, automatiksht korrigjon pozicioni tuaj ne rruge, dhe ju ndihmon ju te mbani ne kontroll makinen.

Kontrolli i adaptimit te ngarkeses  
Load Adaptive Control (LAC) pershtat Electronic Stability Programme ne akordance me peshen totale te makines qe Tourneo Custom po mban. Kjo ju siguron kontrollin dhe stabilitetin e makines nese eshte bos apo e ngarkuar.
Mbrojtja kunder rrotullisjes
Projektuar per te identifikuar nje situate mundesisht te rrezikshme ne udhetim dhe per te aktivizuar ESP qe rikthen stabilitetin.
Mbajtja ne linje e ngarkeses terheqese (rimorkjo)

Trailer Sway Control (TSC) ne mommetin e konstatimit te lekundjes se ngarkeses, Ford Tourneo Custom ul shpetesine deh ndihmon ne zgjidhjen e problemit, duke patur nenkontroll mbi ngarkesen. Ajo gradualisht redukton momentin perdredhes dhe rrit presionio mbi sistemin e frenimit mbi te gjitha gomat.

 Kontrolli i ferkimit

Nese diktohet rreshqitje e gomes ne shpejtesi te ulet, ky sistem mund te shperndaje me shume force rrotullimi te rrotat me ferkim me te madh.

Siguri ne frenim, me ngarkese ose jo
Tourneo Custom kombinon sistemi anti bllokues te gomave ne frenim(ABS) me teknologjine e shperndarjes elektronike te forces frenuese(EBD), e cila balancon frenimin si ne gomat e perparme ashtu dhe te pasme, ne varesi te peshes te pasagjereve qe keni ne bord. Rezultati? Qendrueshmeri ne kthesa, frenim efikas dhe distance e shkurter e tij ne cfaredolloj kushtesh.
 
 Ndihma urgjente e frenave
Emergency Brake Assist (EBA).
Tregues te perparme dhe te pasem qe ndizen dhe liken automatikisht gjate frenimeve te forta, duke paralajmeruar shoferte e tjere per rrezik.
Projektuar per te njohur nje situate urgjente frenimi duke rritur presionin brenda sistemit te frenimit per te ofruar fuqi optimale ndalimi.
 Siguria e Air-bag
Ford Tourneo Custom  vjen me air-bag per drejtuesi dhe pasagjerin perpara, anash dhe ne forme perdesh.
 Ndertuar per qendrueshmeri,. testuar per fortesi
Trupi i Ford te ri Tourneo Custom permban super-ultra celik te fort. Ato perbejne me shume se 40% e shasise, perfshire pjeset e qelizave te pjese se pasagjereve. Kjo e ben ate eksremisht rezistent ndaj perplasjeve. Projetimi i shasise ka kaluar ne 4500 testimi ne kompjuter dhe ne 30 teste perplasje.
Bindja se Tourneo Custom-i juaj do te jete i sigurte ne maksimum, kudo qe do te parkoni.
Sistemi i Mbylljes qendrore

Tourneo Custom disponon nje komande per mbyllje qendrore te dyerve si standart. Ky sistem eshte me i sigurte se kurre. Kjo sepse ju mund te hapni njeren dere, cilen do qe ju deshironi pa qene nevoja te hapni te tjerat. Dyert e tjera qendrojne te mbyllura ne menyre te sigurte, derisa ju te aktivizoni butonin e hapjes ne deren e drejtuesit. Ne fakt, ju mund te perdorni kete komande per te kontrolluar hapjen dhe mbylljen e te gjithe dyerve te mjetit.

Anti-tamper shielded door locks

All door locks are protected by anti-tamper shielding designed to prevent them being broken by drilling or chiselling.

çelesi me pult per nje mbyllje dyfish te sigurte
Nje çeles i avancuar me pult e ben Tourneo Custom dyfish te veshtire per ta vjedhur, njesoj si nje transmetues ai ka dy kanale - çka do te thote se çelesi eshte virtualisht i pamundur per tu kopjuar. Gjithashtu eshte i temperuar, kunder ujit ne menyre qe te rezistoje dhe tju heqe stresin e perdorimit te perditshem
Opsioni i nivelit te larte te sistemit te alarmit
Modeli i ri Tourneo Custom eshte i disponueshem me nje sistem alarmi perimetrik opsional, i cili rregjistrohet per t'u aktivizuar ne momentin qe dyert ose kafano tentohen te hapen me force.Zgjidh tipin e karocerise

Ju mund te keni Ford Tourneo Custom te konfiguruar ne 8 ose 9 vende. Gjithashtu mund te zgjidhni versinin ne L1 (hao i shkurter ose L2 (hap i gjate) 
Ne versioni L1 gjatesia eshte 4.97m, ndersa ne versioni L2 eshte 5.34m. Versioni L2  gjatesia ektra 370 mm perkthehet ne hapesire mbrapa rreshtit te 3 -te. Dhe nese heqim te gjithe sediljet eshte mbi 6.8 cu.m, e krahasuar me versionin L1 gjithshtu e bollshme 6.0cu.m.
Sepse eshte me pak se 2 metra lartesi, Ford Tourneo Custom pershtatet ne limite me shume si nje veture.

Jane me shume se 2 ose 3 nivele te brendshme per secilen shasi, duke shtuar dhe shume pajisje opsionale.


Distanca aksiale: 2933mm
Gjatesia totale: 4.97m
8-9 vende
Duke hequr te gjitha sediljet, maksimumi i hapesires se bagazhit 6.0 cu.m
Te gjitha sediljet, maksimumi i gjatesise mbas rreshtit te 3rd eshte 665mm

Distanca aksiale: 3300mm
Gjatesia e pergjithshme: 5.34m
8-9 vende

Duke hequr te gjitha sediljet, maksimumi i hapesires eshte 6.8 cu.m
Me te gjitha sediljet, gjatesia maksimale e ngarkeses mbrapa rreshit te 3-te te sediljeve eshte 1,032mmKatalog dhe cmimet


Kliko ketu per te pare ikatalog per Ford Tourneo Custom.

Kliko ketu per shkarkuar listen e cmimeve te Ford Tourneo Custom (PDF).(faqja ne konstruksion)

Makinat Ford

Browse through the vast selection of vehicles that have recently been added to our inventory.

FORD KA
8,900 €
FORD New Fiesta
9,990 €
FORD Fiesta St
18,900 €
FORD B Max
12,500 €
FORD Focus
13,500 €
FORD focus st
24,250 €
FORD c max
15,500 €
FORD grand c max
17,490 €
FORD Mondeo
20,900 € €
FORD Kuga
21,900 €
FORD s max
23,500 €
FORD galaxy
24,500 €
FORD fiesta van
12,650 €
FORD transit connect
13990 €
FORD transit custom
17450 €
FORD tourneo custom
21990 €
FORD Transit
19,900 €
FORD Transit minibus
23,900 €
FORD Ranger
22,400 €
scroll up